Zdrowe odżywianie - z jakich produktów warto korzystać?

Zdrowe odżywianie - z jakich produktów warto korzystać?

Zdrowe odżywanie to przede wszystkim racjonalne wybory produktów do naszych codziennych posiłków. Warto wybierać jak najwięcej nieprzetworzonych produktów. Witaminy i minerały dostarczone z diety korzystnie wpływają na nasze zdrowie i samopoczucie. Z jakich produktów warto korzystać? Sprawdź!

Mleka roślinne - jakie mają właściwości?

Mleka roślinne są chętnie stosowane przez osoby stosujące dietę wegańską. Jednak to doskonały produkt, który warto wprowadzić do swojej codziennej diety, nawet wtedy, gdy na co dzień spożywamy produkty odzwierzęce. Mleko roślinne może być zamiennikiem tradycyjnego mleka krowiego, ale także po prostu zdrowym produktem, który znajdzie zastosowanie w wielu posiłkach. Wybór jest ogromny - mleko ryżowe, owsiane, sojowe, migdałowe oraz wiele innych. Każde z nich ma inny smak, a także wiele cennych witamin i minerałów. Mleko roślinne możemy dodać do kawy, słodkich wypieków, koktajli lub jako baza do owsianek. Obecnie mleka roślinne są bardzo popularne, dlatego z powodzeniem kupimy je w niemalże każdym sklepie spożywczym lub markecie. Posiadają wiele witamin oraz minerałów, jak magnez czy żelazo. Nie zawierają także złego cholesterolu.

Miód - poznaj jego zdrowotne właściwości

Nie bez powodu miód nazywany jest złotym cudem natury. To naturalny produkt, który posiada szereg cennych właściwości pozytywnie wpływających na nasze zdrowie. Wzmacnia organizm, działa przeciwzapalnie, antybakteryjnie i może być pomocny w leczeniu przeziębienia. Jego ogromną zaletą jest także pyszny, słodki smak. Doskonale sprawdzi się jako słodzidło do herbaty czy dodatek do wypieków oraz owsianek. Pamiętajmy, aby wybierać miody ze sprawdzonej pasieki. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że produkt nie zawiera zbędnych dodatków w postaci na przykład cukru. Miód wykorzystuje się nie tylko do produkcji żywności. Wiele pasiek w swojej ofercie posiada także świece z wosku pszczelego, które posiadają pozytywny wpływ na zdrowie. Spalają się całkowicie bezdymowo, a do tego oczyszczają powietrze i pozwalają łagodzić astmę, alergię czy nieżyt górnych dróg oddechowych.

Dlaczego warto korzystać z cateringu dietetycznego?

Catering dietetyczny to doskonałe rozwiązanie przede wszystkim dla osób, którym zależy na utracie wagi. Świetnie sprawdzi się także dla wszystkich tych, którym zależy na zdrowym odżywianiu, ale nie mają zbyt wiele czasu na codzienne przygotowywanie posiłków na własną rękę. Jakie zalety posiada catering dietetyczny Gdynia? Przede wszystkim daje możliwość wybrania odpowiedniej kaloryczności. Dodatkowo posiłki są dostarczane codziennie pod nasze drzwi. To gwarancja świeżości i pełni smaku!