Na weselnym stole

Na weselnym stole

Podczas dekoracji sali weselnej, warto pamiętać również o stołach. Mowa tutaj nie tylko o tych, przy których zasiądą goście, ale również o tych, na których będą znajdować się przekąski. Weselne stoły powinny być dobrze zaplanowane, z dbałością o każdy, nawet najmniejszy szczegół.

Niezbędne wyposażenie stołu dla gości

Stół dla gości powinien być odpowiednio udekorowany. Doskonale sprawdzą się różnego rodzaju eleganckie serwetki czy  świece ozdobne. Równie dobrym pomysłem będą kwiaty w pięknych wazonach. Na stołach weselnych możemy również znaleźć często winietki z imionami gości. Dzięki temu, każdy wie, gdzie ma usiąść, przez co jesteśmy w stanie uniknąć chaosu podczas wejścia gości na sale. Miłym gestem będzie podziękowanie wszystkim gościom za obecność, umieszczając na stole małe upominki. Świetnie sprawdzi się na przykład miód z maliną w niewielkim słoiczku, czekoladki, kartki z podziękowaniami czy fotografie. To niezwykle miły gest, który goście z pewnością docenią i poczują się mile widziani na uroczystości.

Alkohol - na osobnym stole czy na stole gości?

Każda Para Młoda, która planuje wesele z alkoholem, zastanawia się, na jakie rodzaje trunków się zdecydować, a także gdzie je umieścić - na stole gości, czy jednak na osobnym stole znajdującym się na sali. Jeśli zdecydujemy się na jeden rodzaj alkoholu, to możemy go postawić na stole gości, co jest wygodnym rozwiązaniem. Wiele osób decyduje się jednak na dużo większy wybór trunków. Warto sprawdzić, co do zaoferowania ma hurtownia alkoholi i wybrać kilka rodzajów, aby każdy z gości mógł znaleźć coś dla siebie. Na osobnym stole warto zatem postawić wina, whisky, nalewki czy piwo. Każdy z gości będzie mógł podejść i wybrać taki alkohol, na który aktualnie ma ochotę.

Stół z przekąskami

Na wielu weselach możemy spotkać się ze stołami, na których znajdują się różnego rodzaju przekąski. Każdy z gości w trakcie wesela może do nich podejść i wybrać coś dla siebie. Niezwykle popularne są między innymi słodkie stoły, pełne pysznych deserów, ciast czy babeczek. Taki stół z pewnością zachwyci wszystkich gości i będzie doskonale prezentował się na sali weselnej. Realizacją słodkiego stołu zajmie się odpowiednia cukiernia Sopot. Warto jednak pamiętać, aby odpowiednio wcześniej skontaktować się z cukiernią i ustalić, co powinno znaleźć się na słodkim stole podczas naszego wesela. Równie często spotykane są stoły wiejskie, na których znajdują się różnego rodzaju kiełbasy, wędliny czy chleb ze smalcem. Cieszą się ogromnym zainteresowaniem.