Jak przygotować garden party?

Jak przygotować garden party?

Imprezy w ogrodzie cieszą się coraz większą popularnością. Zwłaszcza, że mamy piękne i ciepłe lato, warto ten czas wykorzystać i zrobić niezapomniane garden party. Jak zorganizować budżetową imprezę? O czym warto pamiętać i na jakie rozwiązania warto postawić? O naszych pomysłach przeczytacie w poniższym artykule, wszystkich zainteresowanych zapraszamy do lektury!

Impreza organizowana w ogrodzie to nie jest zwykła domówka, a specjalne wydarzenie, któremu towarzyszy niezwykły klimat. By uniknąć niepotrzebnego stresu, warto się do tego odpowiednio przygotować. Ważną częścią garden party jest menu. Specyfiką tego rodzaju imprez, jest to, że często jemy potrawy przyrządzane na grillu. Dlatego też nie może zabraknąć szaszłyków, kiełbasek, fileta z kurczaka oraz steków. Jednak na ruszt możemy wrzucić o wiele więcej. Powinniśmy przygotować wegetariańskie i wegańskie potrawy i tu powinny znaleźć się takie warzywa, jak: cukinia, papryka, ziemniaczki, kukurydza oraz pieczarki, również sery z grilla smakują wyśmienicie – halloumi oraz camembert, najlepiej smakują w towarzystwie słodkich powideł. Kolejną ważną kwestią są wysokoprocentowe trunki. Warto odwiedzić sklep alkohole i wybrać coś specjalnego. Na grillu do potraw słonych, najlepiej sprawdzi się białe wytrawne wino lub wino musujące.

Stwórz odpowiedni klimat w ogrodzie

Ogród, w którym ma się odbyć impreza powinien być odpowiednio przygotowany na przyjęcie gości. Skoś trawę, przytnij żywopłot i zamieć liście. Ponadto zadbaj o odpowiednie ozdoby. Nic tak nie robi klimatu, jak oświetlenie. Do dekoracji wykorzystaj światełka świąteczne oraz zapachowe świece. Możesz poprzyczepiać kilka kolorowych baloników oraz serpentyn. Ustawienie mebli ogrodowych również ma ogromne znaczenie, jeśli imprezę organizujesz w upalny dzień, zadbaj o zacienienie, np. ustawiając stół pod drzewem. Pamiętaj, by zachować odpowiednią odległość od grilla, tak by dym i intensywny zapach, nie przeszkadzał biesiadnikom.

Garden party – to weź pod uwagę

Organizując imprezę, zadbaj o naczynia jednorazowe – sztućce, talerze, kubeczki. Dzięki temu ułatwisz sobie sprzątanie po przyjęciu. Pamiętaj, że muzyka i nagłośnienie to ważna część imprezy. Przygotuj imprezową playlistę, która wprawi gości w klimat. Nie zapomnij poinformować sąsiadów, że organizujesz przyjęcie i może być u Ciebie nieco głośniej, niż na co dzień.

Spodobał Ci się powyższy artykuł? Odwiedź nasz portal i bądź na bieżąco!