Jak przygotować dziecku zdrowe drugie śniadanie do szkoły?

Jak przygotować dziecku zdrowe drugie śniadanie do szkoły?

Drugie śniadanie do szkoły to niezwykle ważna kwestia. Wielu rodziców zadaje sobie pytanie, jaki posiłek przygotować dziecku, aby był smaczny, zdrowy i pożywny. Warto pamiętać, że od tego, co je Twoje dziecko zależy jego samopoczucie, poziom energii, zdrowie i wyniki w nauce. Jak zatem przygotować zdrowie drugie śniadanie do szkoły? Podpowiadamy!

Zdrowe i pożywne kanapki

Kanapki to najbardziej klasyczny posiłek - w sam raz na drugie śniadanie. Co zrobić, aby kanapki były jeszcze bardziej zdrowe i pożywne? Przede wszystkim powinniśmy wybierać ciemne pieczywo, na przykład chleb żytni, zamiast pszennych bułek, który jest bardziej odżywczy. Pomysłów na zdrowe kanapki jest wiele - z wędliną, serem, twarogiem czy hummusem. Warto zadbać o to, aby w kanapce znajdowało się jak najwięcej warzyw. Dodaj zatem sałatę, ogórka, rzodkiewkę czy pomidora. W ten sposób stworzysz kolorowe, apetyczne i pełne witamin oraz minerałów kanapki. Twoje dziecko z pewnością je polubi!

Drugie śniadanie na ciepło

W trakcie całego dnia w szkole dobrze jest, aby Twoje dziecko zjadło ciepły posiłek. W tym celu doskonale sprawdzi się termos dla dzieci. Najlepiej taki, który utrzymuje temperaturę nawet do 8 godzin. Dzięki temu możesz mieć pewność, że posiłek na pewno będzie ciepły, kiedy nasze dziecko zechce zjeść drugie śniadanie. Do termosu możemy zapakować owsiankę, jajecznicę, zupę, risotto czy makaron. Dziecko może jeść bezpośrednio z pojemnika, bez konieczności przekładania jedzenia do innego naczynia. Tego typu termosy posiadają szczelne zamknięcie, aby nic nie wylało się do plecaka. Warto wybrać kolorowy termos, o atrakcyjnym wyglądzie, aby jeszcze bardziej zachęcić dziecko do spożycia posiłku.

Zdrowe przekąski do szkoły

Do szkoły, warto zapakować dziecku do plecaka różnego rodzaju zdrowe przekąski, po które będzie mogło sięgnąć zawsze wtedy, kiedy będzie miało ochotę. Doskonale sprawdzą się oczywiście owoce, ale takie, które łatwo jest zjeść bez ryzyka pobrudzenia się, jak jabłko, banan czy gruszka. Dobrym pomysłem będą także pokrojone w słupki warzywa, na przykład marchewka, kalarepa czy ogórki. Świetnie nadadzą się też orzechy, chrupki kukurydziane, granola, suszone owoce czy domowe ciastka owsiane. Takie przekąski dostarczą Twojego dziecku energii, ale również wielu witamin i minerałów. To zdecydowanie lepszy wybór, niż popularne słodycze czy słone przekąski. Warto pamiętać o tym, że to rodzice uczą dzieci nawyków żywieniowych. To, co szykujemy dziecku do szkoły na drugie śniadanie będzie miało ogromny wpływ na jego wybory dotyczące jedzenia w przyszłości.