Jak jeść zdrowo? Postaw na zaufane produkty

Jak jeść zdrowo? Postaw na zaufane produkty

Ilość substancji, jakie znajdują się w mięsie oraz w warzywach może przerażać. Nic dziwnego, że coraz więcej osób zaczyna się interesować skąd pochodzi nasza żywność oraz jak jest produkowana. Niektóre osoby decydują się na to, by samodzielnie ją pozyskać lub wyhodować. Na co zwrócić uwagę szukając idealnych rozwiązań? Sprawdźmy!

Ryby – czy warto kupować je w sklepie, czy może jednak samodzielnie złowić?

Ryby, które znajdują się w popularnych sklepach spożywczych można kupić praktycznie bez problemu. Mamy szeroki dostęp do różnorodnych gatunków ryb, które pochodzą z różnych części kraju, a nawet świata. Wszystkie niezbędne dla utrzymania naszego zdrowia i życia minerały oraz witaminy z pewnością są w nich zwarte. Szukają najlepszych ryb, warto jednak sprawdzić rodzime gatunki, które nie przebyły zbyt długiej drogi, aby dotrzeć do nas. Aby mieć do nich dostęp, odwiedź lokalny zakład rybacki, gdzie z pewnością kupisz rybę od zaufanego dostawcy. Możesz także zdecydować się na samodzielny połów. Nie zapomnij o niezbędnych do tego pozwoleniach. Musisz również wyposażyć się w stosowny sprzęt, taki jak wędki, żyłki i spławiki. Przed udaniem się nad rzekę lub jezioro, sprawdź swoją zanętę. Jeśli chcesz złowić pyszną rybę, zobacz, jakie właściwości ma mączka rybna do zanęty.

Mięso – wybierz lokalnych dostawców, którzy dbają o swoje zwierzęta

Mięso, jakie znajdziemy na sklepowych półkach nie zawsze zachwyca świeżością i jakością. Aby mieć pewność, że pochodzi ono z zaufanego zakładu, możesz wybrać mniejsze sklepy mięsne, które skupują produkty od lokalnych ubojni. Będziesz mieć wtedy większą pewność, że do karmienia były wykorzystywane pasze dla bydła, które są najlepszej jakości oraz wpływają na prawidłowy rozwój tych zwierząt. Dzięki temu możesz cieszyć się zdrowym i dobrym jakościowo produktem, którym nie tylko się najesz, ale i zadbasz tym samym o swoje zdrowie.

Warzywa i owoce – zobacz, jak znaleźć te najlepszej jakości

Warzywa i owoce w marketach mogą świetnie się prezentować. Często jednak nic poza tym nie wnoszą do naszej kuchni. Transportowane z najdalszych krajów Europy są stosownie zabezpieczone, aby przetrwały tą podróż. Tym samym jedząc je przyswajamy masę niepotrzebnych i niebezpiecznych dla naszego życia substancji. Jeśli chcesz cieszyć się długo zdrowiem, postaw na produkty, które oferuje giełda rolna, pobliski warzywniak, czy lokalny bazarek. Owoce i warzywa, które tam znajdziesz może nie zawsze zachwycają idealnym kształtem i czystością, ale z pewnością są o wiele zdrowsze.