Co warto wprowadzić do swojego jadłospisu?

Co warto wprowadzić do swojego jadłospisu?

Internet daje nam naprawdę dużo możliwości rozwoju. Dotyczy to nie tylko spędzania czasu na oglądaniu zabawnych filmików czy memów. Jesteśmy w stanie naprawdę dużo się dowiedzieć, na przykład w kontekście samego żywienia. Poznajemy coraz lepiej nasz organizm. Dzięki tej świadomości możemy dostosować swoje jedzenie w taki sposób, aby czuć się po prostu dobrze.

Ograniczenie danych substancji

Wiele osób mylnie traktuje dietę jako poświęcenie się i eliminowanie naszych ulubionych posiłków w stu procentach. Prawda jest jednak taka, że w wielu przypadkach sami decydujemy się na ograniczenie pewnych mikroelementów, które stoją nam na przeszkodzie do zbicia kilogramów lub po prostu nie czujemy się dobrze po ich spożyciu. Z tego powodu pewnym zainteresowaniem cieszy się dieta ketogeniczna. Jednym z jej najważniejszych elementów są oleje MCT, które są świetną alternatywą do tradycyjnych tłuszczów. Oczywiście nie każdy musi minimalizować spożycie węglowodanów do zera. Na początek wystarczy skupić się na regularnym spożywaniu posiłków oraz stopniowym odejmowaniu ze swojego jadłospisu najbardziej niezdrowego jedzenia.

Wszystko jest dla ludzi

Takie podejście naprawdę dużo zmienia przy okazji wchodzenia na inny jadłospis. W Polsce mamy bardzo często tendencję do przechodzenia od ściany do ściany - albo ktoś idealnie wylicza sobie kalorie i dodaje dokładnie tyle białka, ile potrzeba, albo ma w głębokim poważaniu swoją dietę. Jest to bardzo złe podejście, które mija się z prawdą. Być może w żadnej diecie na świecie nie ma rozpisanych takich napojów jak whisky czy czerwone wino, jednak zestawy alkoholi spotkamy w wielu domach. Do wszystkiego jednak należy podchodzić z umiarem. Jedna lampka wina raz na kilka dni czy kufel piwa do meczu reprezentacji jeszcze nikomu nie zrobił krzywdy, dlatego warto ze spokojem ustalać swoje granice żywieniowe.

Konsultacja ze specjalistą

Możemy sami próbować, co jest dla nas dobre, a co nie. Dla niektórych znalezienie czasu na codzienne treningi nie jest problemem, inni nie mogą znaleźć do tego zarówno mocy, jak i motywacji. Wtedy warto zasięgnąć rady profesjonalnego dietetyka. Zazwyczaj mamy do czynienia z naprawdę wykształconymi osobami, które w swoim życiu widziały bardzo dużo rozmaitych przypadków. Na bazie swojej bogatej wiedzy oraz doświadczenia są w stanie przygotować taki jadłospis, który świetnie sprawdzi się przy okazji nabierania energii oraz redukcji wagi. To wszystko przy przygotowywaniu zdrowych, ale przede wszystkim smacznych posiłków.